e-dreams.gr – Smarthome for you Forums Greek KNX forum εκτός θέματος, εντός KNX κερδίστε ΔΩΡΕΑΝ μια καταπληκτική οθόνη KNX.

Το Ελληνικό knx-forum δημιουργήθηκε, συντηρήθηκε και ποτίστηκε από τους συνεργάτες της e-dreams την περίοδο 2010-2018. Σήμερα επικοινωνούμε κυρίως με άλλα μέσα, και τα άρθρα εδώ διατηρούνται ως αρχείο αποδεικνύοντας ότι θέματα που έχουν ήδη λυθεί εδώ και καιρό από τους συνεργάτες KNX, ξαναανακαλύπτονται είτε ως καινοτόμες πρακτικές άλλων πρωτοκόλλων, είτε ως ανακάλυψη του τροχού, είτε ως προβλήματα χωρίς λύση.

Επικοινωνήστε με το e-dreams network μέσα από τη σελίδα επικοινωνίας εδώ ή από τη σελίδα μας στο facebook

 

 

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 34 total)
  • Author
    Posts
  • #1454
    Forum User
    Participant

    Διαλέξτε την αγαπημένη σας οθόνη zennio, ή απλά δημοσιεύστε ένα μήνυμα με ένα χαρακτηριστικό που σας αρέσει για μία από τις 2 οθόνες, και μπείτε στην κλήρωση για να κερδίσετε μία οθόνη ΔΩΡΕΑΝ.

    όλοι οι χρήστες του forum που θα δημοσιεύσουν εδώ ένα μήνυμα μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου 2012 θα μπουν σε κλήρωση για μία οθόνη KNX, ZAS ή Z38i σε χρώμα της επιλογής τους.
    (κάθε χρήστης μπορεί να δημοσιεύσει όσα μηνύματα επιθυμεί, στη κλήρωση θα συμμετάσχει με μία πιθανότητα)

    Ο “διαγωνισμός” αφορά τα μέλη του forum. Δεν απαιτεί αγορά προϊόντος.
    Μπορείτε να γίνετε μέλος του forum δωρεάν από την επιλογή “Εγγραφή” και μόλις επιβεβαιώσετε το email σας μπορείτε να δημοσιεύσετε μήνυμα σε αυτό το θέμα.

    Επιλογή 1. zennio Z38i ο παλιός είναι αλλιώς
    Η οθόνη αφής Z38i έχει πολλή ιστορία. Ήταν η πρώτη οθόνη KNX που πρόσφερε τόσες λειτουργίες σε τέτοια τιμή. Συνεχίζει να προσφέρει 12 λειτουργίες, έλεγχο κλιματισμού και θέρμανσης, χρονοδιακόπτες, προσομείωση παρουσίας, alarms …

    μπορείτε να δείτε περισσότερα στο Ελληνικό pdf με πληροφορίες για τις δυνατότητές της ή

    να επισκεφθείτε τη προσομείωση λειτουργίας της στις σελίδες της zennio δοκιμάστε τα πλήκτρα και το μενού, και δείτε τις λειτουργίες

    Επιλογή 2. ZAS ο νέος είναι ωραίος [tongue]
    Μόλις είδαμε την μαύρη οθόνη ZAS εντυπωσιαστήκαμε. Μετά είδαμε την λευκή και μπήκαμε σε δίλημμα. Και τον Ιανουάριο είδαμε την ασημί ZAS…
    ότι χρειάζεστε από μια οθόνη και θερμοστάτη σε τιμή κανονικού χειριστηρίου KNX.
    8 ξεκάθαρα πλήκτρα, μενού για θέρμανση/κλιματισμό, λειτουργίες security …

    μπορείτε να δείτε περισσότερα στο Ελληνικό pdf με πληροφορίες για τις δυνατότητές της ή

    να επισκεφθείτε τη προσομείωση λειτουργίας της στις σελίδες της zennio (ο κωδικός είναι 1234 πατήστε με τη σειρά τα πλήκτρα
    1 πάνω αριστερά
    2 πάνω δεξιά
    3 2ο αριστερά
    4 2ο δεξιά)

    Αν είστε καινούργιος με την τεχνική KNX, μπορείτε να κλείσετε ένα ραντεβού ένα απόγευμα στα γραφεία μας και να δείτε όλα τα χρώματα και όλες τις επιλογές στα γραφεία μας, καθώς και πολλά πολλά άλλα!

    e-dreams

    δείτε την αδιάβλητη κλήρωση στον προηγούμενο διαγωνισμό εδώ https://forum.e-dreams.gr/default.aspx?g=posts&t=126

    #1456
    Forum User
    Participant

    Για χαρά !!!!

    Ωραίες και οι 2 η απλότητα της Zas και η πολυλειτουργικότητα της Ζ38i.
    Διαλέγω Z38i γιατι μπορώ να έλεγχω 4 ++ κλιματισμούς !!!! και έχει 4 digital input!!!!

    #1457
    Forum User
    Participant

    Εγώ θα πάω λίγα χρόνια πίσω…και θα θυμηθώ οθόνες που για να κάνουν τις λειτουργίες της zennio Z38i ήταν πολλαπλάσιες σε μέγεθος και απλησίαστες σε κόστος.

    Θα θυμηθώ επίσης ότι – αν εξαιρέσεις κάποιους λίγους διακόπτες (π.χ. Triton ΑΒΒ) – για να βρεις ντιζαϊνάτο διακόπτη σαν τον ZAS, σε λογική τιμή, συνήθως στην αναζήτησή μου στα διάφορα sites, κατέληγα κατά λάθος να βλέπω clipsal και επέστρεφα στην κατηγορία ΚΝΧ για να συνεχίσω το ψάξιμο μου.

    Σήμερα με τη Zennio μπορεί κανείς οικονομικά να στήσει το έξυπνο σπίτι του, με όμορφες και λειτουργικές οθόνες που ταιριάζουν σε κάθε χώρο.

    Γι αυτά, αλλά και για πολλά ακόμη, αισθάνομαι ότι οφείλω να πω “Συγχαρητήρια” στον Γιώργο και στην e-dreams για την προσπάθεια που γίνεται όλα αυτά τα χρόνια.

    Καλή τύχη στο forum, πολλές επιτυχίες παντού!

    #1458
    Forum User
    Participant

    ftsakonitis wrote:

    Σήμερα με τη Zennio μπορεί κανείς οικονομικά να στήσει το έξυπνο σπίτι του, με όμορφες και λειτουργικές οθόνες που ταιριάζουν σε κάθε χώρο.

    Γι αυτά, αλλά και για πολλά ακόμη, αισθάνομαι ότι οφείλω να πω “Συγχαρητήρια” στον Γιώργο και στην e-dreams για την προσπάθεια που γίνεται όλα αυτά τα χρόνια.

    Καλή τύχη στο forum, πολλές επιτυχίες παντού!

    Αγαπητέ Φάνη σε ευχαριστούμε [love] αλλά λίγα πράγματα έχουμε κάνει σε αυτό το θέμα,
    και η Z38 και η ZAS είναι προϊόντα της zennio, τα εύσημα της αξίζουν =d>

    επιφυλασσόμαστε για το μέλλον

    ΥΓ. Ο Φάνης έχει προμηθευτεί μια Z38i το καλοκαίρι και έχει προσωπική εμπειρία, δείτε τη λειτουργία των οθονών στο simulation στα σχετικά link και πείτε μας τη γνώμη σας.

    #1461
    Forum User
    Participant

    ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ
    ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ

    #1462
    Forum User
    Participant

    Και οι 2 είναι απίστευτα καλές, θα προτιμούσα ίσως την πρώτη….

    #1463
    Forum User
    Participant

    Καλημέρα, εγώ πάλι θα επιλέξω την ZAS, καθώς… ο νέος είναι ωραίος![laugh]

    #1467
    Forum User
    Participant

    Εγώ προτιμώ το παλιό και δοκιμασμένο Z38i (σε λευκό) γιατί κάνει αυτό που υπόσχεται χωρίς να επιβάλλεται στο χώρο. Το χρησιμοποιώ κάργα για θερμοστάτη/κεντρικό ελεγκτή σε υπνοδωμάτια ή ακόμα και σε ανακατασκευές διαμερισμάτων σε χώρους υποδοχής.

    Ηλίας

    #1468
    Forum User
    Participant

    Πολύ καλά κομμάτια και τα δύο! Από προσωπική χρήση η Z38i είναι απόλυτα αξιόπιστη. Τώρα μένει να κερδίσουμε την ZAS για να <<παίξουμε>> και πιο ντιζαϊνατα !!

    #1469
    Forum User
    Participant

    Καλησπέρα και από έμενα. Πρόσφατα πιστοποιήθηκα σαν KNX Partners, δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά ελπίζω να χρειαστεί γρήγορα. Ελπίζω στο φόρουμ να μπορέσω να πάρω απαντήσεις σε απορίες που θα έχω πάνω στο ΚΝΧ.

    #1476
    Forum User
    Participant

    Καλησπέρα σε όλους,

    Διαλέγω την δεύτερη…

    Κομψη….

    #1477
    Forum User
    Participant

    Καλησπέρα.Με βλέπω ήδη να χειρίζομαι την ZAS.

    #1478
    Forum User
    Participant

    Εγώ θα προτιμίσω την πρώτη Z38i,αν και οι 2 οθόνες είναι οικονομικές και προσφέρουν αρκετές λειτουργίες.Ακόμα δεν τις έχω χρησιμοποιήσει αλλά στα επόμενα έργα μου θα τις χρησιμοποιήσω.

    #1479
    Forum User
    Participant

    εμένα πάντως μου αρέσει η zennio Z38i.

    #1480
    Forum User
    Participant

    Εγώ θα υποστηρίξω την Zennio Z38i πάντως.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 34 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.