e-dreams.gr – Smarthome for you Forums e-dreams forum ηλεκτρολογικά, αυτοματισμοί, PLC συμβατότητα 6ED1052-2MD00-0BA3 και 6ED1052-2MD00-0BA6

Το Ελληνικό knx-forum δημιουργήθηκε, συντηρήθηκε και ποτίστηκε από τους συνεργάτες της e-dreams την περίοδο 2010-2018. Σήμερα επικοινωνούμε κυρίως με άλλα μέσα, και τα άρθρα εδώ διατηρούνται ως αρχείο αποδεικνύοντας ότι θέματα που έχουν ήδη λυθεί εδώ και καιρό από τους συνεργάτες KNX, ξαναανακαλύπτονται είτε ως καινοτόμες πρακτικές άλλων πρωτοκόλλων, είτε ως ανακάλυψη του τροχού, είτε ως προβλήματα χωρίς λύση.

Επικοινωνήστε με το e-dreams network μέσα από τη σελίδα επικοινωνίας εδώ ή από τη σελίδα μας στο facebook

 

 

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #1253
    Forum User
    Participant

    από το τηλεφωνικό κέντρο:

    ” έχω ένα PLC 6ED1052-2MD00-0BA3 και τα αξεσουάρ του. Αν πάρω το 6ED1052-2MD00-0BA6 μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο τροφοδοτικό που έχω τώρα και το ίδιο σειριακό καλώδιο. Ευχαριστώ! “

    #1254
    Forum User
    Participant

    e-dreamer wrote: από το τηλεφωνικό κέντρο:

    ” έχω ένα PLC 6ED1052-2MD00-0BA3 και τα αξεσουάρ του. Αν πάρω το 6ED1052-2MD00-0BA6 μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο τροφοδοτικό που έχω τώρα και το ίδιο σειριακό καλώδιο. Ευχαριστώ! “

    η σειρά 5 είναι συμβατή με την 3 και η 6 με την 5 άρα η 6 είναι συμβατή με την 3 [crying]

    το τροφοδοτικό είναι εντάξει, το 0BA6 μπορεί να είναι 12 ή 24V
    το καλώδιο είναι επίσης το ίδιο, ένα παλιό που έχω συνεχίζει να λειτουργεί με τα νέα μοντέλα (ειδικά αν έχω laptop με σειριακή πόρτα!)

    αλλά χρειάζεται update το software. η σειρά 6 χρειάζεται logo soft comfort 6.0 ++

    στη διάθεσή σας

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.