e-dreams.gr – Smarthome for you Forums Greek KNX forum KNX for experts Συμβατότητα με windows 7

Το Ελληνικό knx-forum δημιουργήθηκε, συντηρήθηκε και ποτίστηκε από τους συνεργάτες της e-dreams την περίοδο 2010-2018. Σήμερα επικοινωνούμε κυρίως με άλλα μέσα, και τα άρθρα εδώ διατηρούνται ως αρχείο αποδεικνύοντας ότι θέματα που έχουν ήδη λυθεί εδώ και καιρό από τους συνεργάτες KNX, ξαναανακαλύπτονται είτε ως καινοτόμες πρακτικές άλλων πρωτοκόλλων, είτε ως ανακάλυψη του τροχού, είτε ως προβλήματα χωρίς λύση.

Επικοινωνήστε με το e-dreams network μέσα από τη σελίδα επικοινωνίας εδώ ή από τη σελίδα μας στο facebook

 

 

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • #6516
    Forum User
    Participant

    έχει δοκιμάσει κανείς το ETS3f σε windows7 32bit?
    δουλεύει?

    #6653
    Forum User
    Participant

    Ναι Δουλέυει κανονικά . Εγώ εκεί δουλεύω . Κάνε όμως δεξί κλίκ πρίν το εγκαταστήσεις και ορισέτου εγκατάσταση ώς XP .

    #6654
    Forum User
    Participant

    μήπως έχει δοκιμάσει κανείς και 64μπιτα για να πάρω το νέο laptop που ζαχαρώνω!
    [love]

    ΓΤ

    #6658
    Forum User
    Participant

    thanks gia to thema giati egine gia mena…..telika to egkatestisa k egw sta win7 32b….gia ta 64 den kserw oute egw…..

    #6737
    Forum User
    Participant

    Καλησπέρα. Έχω εγκαταστήσει το ets3 σε windows 7 στα 64bit.Δουλεύει στην έκδοση demo γιατι δεν αναγνωρίζει την
    άδεια χρήσης (dongle)που έχω.Κάτι παίζει με το driver στα 64bit.Υπάρχει κάποια λύση?

    #6738
    Forum User
    Participant

    χμμ,

    δεν το έχω δοκιμάσει σε win7 64bit και δεν μπορώ να σου πω για το driver αλλά το κλειδί το άλλαξες αφού άλλαξες laptop?
    πρέπει να κάνεις login στο site (shop) της KNX, να δηλώσεις το νέο host-id του laptop σου, να κατεβάσεις το νέο κλειδί και να δοκιμάσεις ξανά.

    ΓΤ

    #6739
    Forum User
    Participant

    Δηλαδή,πρέπει να επιλέξω ανάμεσα στα δύο PC ποιό θα καταργήσω?

    #6742
    Forum User
    Participant

    εφόσον έχεις 1 άδεια χρήσης,
    αφού στήσεις το καινούργιο και βεβαιωθείς ότι δουλεύει θα πρέπει να απεγκαταστήσεις το ETS από το “παλιό” laptop.
    Τώρα που θα βγει το ETS4 μπορεί να βγάλουν προσφορές για 2η χρήση αν σου είναι απαραίτητη.

    ΓΤ

    #553
    Forum User
    Participant

    Δουλεύω το ετς3 στα windows7 στα 64 bit με καινούργια αδεια χρήσης,μεχρι το τέλος του 2010.

    #572
    Forum User
    Participant

    Αυτό είναι πολύ καλό νέο για το software κλειδί.

    έμαθα όμως ότι με το dongle δεν δουλεύει και πρέπει να στήσεις virtual machine ή άλλα κόλπα…

    #573
    Forum User
    Participant

    Σωστά.Για το dongle επιστράτευσα “ειδικό” και δεν κατάφερε τίποτα.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.