e-dreams.gr – Smarthome for you Forums Greek KNX forum KNX for experts Πως μεταφέρω την άδεια χρήσης ETS4 σε νέο Η/Υ

Το Ελληνικό knx-forum δημιουργήθηκε, συντηρήθηκε και ποτίστηκε από τους συνεργάτες της e-dreams την περίοδο 2010-2018. Σήμερα επικοινωνούμε κυρίως με άλλα μέσα, και τα άρθρα εδώ διατηρούνται ως αρχείο αποδεικνύοντας ότι θέματα που έχουν ήδη λυθεί εδώ και καιρό από τους συνεργάτες KNX, ξαναανακαλύπτονται είτε ως καινοτόμες πρακτικές άλλων πρωτοκόλλων, είτε ως ανακάλυψη του τροχού, είτε ως προβλήματα χωρίς λύση.

Επικοινωνήστε με το e-dreams network μέσα από τη σελίδα επικοινωνίας εδώ ή από τη σελίδα μας στο facebook

 

 

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #1758
    Forum User
    Participant

    Η άδεια ETS4 με αρχείο είναι συνδεδεμένη με το ID του H/Y.

    Επιτρέπονται 2 μεταφορές τον χρόνο σε άλλους Η/Υ. Αυτό σημαίνει ότι δεν στήνουμε την άδεια σε Η/Υ που προορίζουμε να κάνουμε format – αλλάζει το host ID!

    Αν χρειάζεστε συχνές μεταφορές από laptop σε laptop επιλέξτε τη λύση dongle (αρκεί να μη χαθεί)

    για να μεταφέρω την software άδεια μου πηγαίνω στο knx online shop
    στα προϊόντα μου εμφανίζεται η τρέχουσα άδεια χρήσης.

    πατάω επάνω στο μεγενθυντικό φακό

    Attached files

    #1759
    Forum User
    Participant

    στο κάτω μέρος του προϊόντος μου ETS4 υπάρχει ένα κενό για το

    Replace product KEY

    ανοίγω το ETS4 αντιγράφω το ID του υπολογιστή μου και βάζω σε αυτή τη θέση το νέο ID

    (αν δεν εμφανίζεται η επιλογή Replace product KEY πιθανόν έχω κάνει τις 2 αλλαγές μέσα στον χρόνο, το επιβεβαιώνω από το log χαμηλότερα στο ίδιο παράθυρο)

    Attached files

    #1811
    Forum User
    Participant

    καλησπέρα
    τώρα που χρειάστηκε να μεταφέρω την άδεια χρήσης(lite) σε άλλο pc με windows 8 αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα: ενώ έχω ενεργοποιήσει την άδεια (αυτή που είναι συμβατή με win8) στο νέο pc, με το που ξεκινάω τη δημιουργία βάσης δεδομένων μου βγάζει μνμ ότι η λειτουργία απέτυχε.
    ξέρει κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό?

    #1812
    Forum User
    Participant

    Garoufalias wrote: καλησπέρα
    τώρα που χρειάστηκε να μεταφέρω την άδεια χρήσης(lite) σε άλλο pc με windows 8 αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα: ενώ έχω ενεργοποιήσει την άδεια (αυτή που είναι συμβατή με win8) στο νέο pc, με το που ξεκινάω τη δημιουργία βάσης δεδομένων μου βγάζει μνμ ότι η λειτουργία απέτυχε.
    ξέρει κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό?

    καλησπέρα,
    η ερώτησή σου έχει σχέση με το licensing?
    δεν στήνεται σωστά η άδεια ή η βάση δεδομένων?
    Δες αυτό: https://forum.e-dreams.gr/default.aspx?g=posts&t=411

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.