e-dreams.gr – Smarthome for you Forums Greek KNX forum KNX for experts Πρόβλημα με z41pro

Το Ελληνικό knx-forum δημιουργήθηκε, συντηρήθηκε και ποτίστηκε από τους συνεργάτες της e-dreams την περίοδο 2010-2018. Σήμερα επικοινωνούμε κυρίως με άλλα μέσα, και τα άρθρα εδώ διατηρούνται ως αρχείο αποδεικνύοντας ότι θέματα που έχουν ήδη λυθεί εδώ και καιρό από τους συνεργάτες KNX, ξαναανακαλύπτονται είτε ως καινοτόμες πρακτικές άλλων πρωτοκόλλων, είτε ως ανακάλυψη του τροχού, είτε ως προβλήματα χωρίς λύση.

Επικοινωνήστε με το e-dreams network μέσα από τη σελίδα επικοινωνίας εδώ ή από τη σελίδα μας στο facebook

 

 

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #3462
    Forum User
    Participant

    καλησπέρα στην κοινότητα,

    Εδώ και λίγο καιρό έχω δημιουργίσει ενα μικρό demo και εχω το εξής προβλημα.

    εχω ενα προβλημα με την οθονη Z41 pro,
    καθως εκανα download τις individual adresses,την ωρα που ειχε ξεκινισει η οθονη να κανει sync εκλεισε το pc απο ρευμα…
    η οθονη ”κολησε σε αυτην την φαση κ ενω την κανω reset(κλεινω την τροφοδοσια) δεν ανταποκρινεται,μετα το loading με πεταει στην οθονη που ειναι το sync χωρις να μπορω να κανω τπτ….
    προσπαθωντας να κανω download παλι μου βγαζει error (ets tryed to write a protected or non excisting memory block)

    μηπως εχετε κατι υποψιν?
    ευχαριστω εκ των προτέρων

    #3469
    Forum User
    Participant

    να σημειώσουμε ότι το πρόβλημα λύθηκε με download από την αρχή του ETS προγράμματος και του firmware με το πρόγραμμα Z41 update

    🙂

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.