e-dreams.gr – Smarthome for you Forums Greek KNX forum KNX for experts Εγκατάσταση ETS4 στα Ελληνικά

Το Ελληνικό knx-forum δημιουργήθηκε, συντηρήθηκε και ποτίστηκε από τους συνεργάτες της e-dreams την περίοδο 2010-2018. Σήμερα επικοινωνούμε κυρίως με άλλα μέσα, και τα άρθρα εδώ διατηρούνται ως αρχείο αποδεικνύοντας ότι θέματα που έχουν ήδη λυθεί εδώ και καιρό από τους συνεργάτες KNX, ξαναανακαλύπτονται είτε ως καινοτόμες πρακτικές άλλων πρωτοκόλλων, είτε ως ανακάλυψη του τροχού, είτε ως προβλήματα χωρίς λύση.

Επικοινωνήστε με το e-dreams network μέσα από τη σελίδα επικοινωνίας εδώ ή από τη σελίδα μας στο facebook

 

 

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Posts
  • #1545
    Forum User
    Participant

    καλημέρα,
    για το καινούργιο Ελληνικό περιβάλλον ETS4.1 25/5/2012

    ερώτηση:

    έχω ήδη στον δίσκο μου την έκδοση ETS4.0/build1759
    (πρόκειται να στήσω το ETS4 σε καινούργιο H/Y)

    αν χρησιμοποιήσω αυτό για το setup θα γίνει το update αυτόματα ή πρέπει να χρησιμοποιήσω την τελευταία (10.5.2012)που βρίσκω σήμερα στο online shop?

    ευχαριστώ για τον χρόνο σας όποιος το έχει ήδη δοκιμάσει

    Attached files

    #1546
    Forum User
    Participant

    Στο online shop πότε θα έχουμε την αναβάθμιση;

    #1547
    Forum User
    Participant

    αν χρειάζεσαι άδεια χρήσης επικοινώνησε μαζί μας

    #1548
    Forum User
    Participant

    Έχω άδεια αλλά δεν την ενεργοποίησα ακόμα όποτε είμαι με την έκδοση 4.07, αλλά με ενδιαφέρουν τα Ελληνικά, που από ότι είδα στο πρώτο ποστ έχει η ποιο νέα έκδοση από αυτή που υπάρχει ανεβασμένη στο online shop

    #1549
    Forum User
    Participant

    καλησπέρα,
    μόλις ενεργοποιήσεις την άδεια μπορείς να κατεβάσεις τα Ελληνικά,
    (υποθέτω, αυτή τη στιγμή δεν βρίσκει το doggle στο δυνατό PC που θέλω να τα στήσω ](*,) )

    #1550
    Forum User
    Participant

    Καλησπέρα. Για να μπορέσεις να αναβαθμίσεις στην 4.1.1 χρειάζεται να έχεις οποιαδήποτε έκδοση του ETS4. Αν έχεις την 4.0.7 ακόμα καλύτερα. Φυσικά έχε υπόψη σου ότι για να μπορέσεις να ενεργοποιήσεις την άδεια που ήδη έχεις για το ETS4, απαιτείται ο Η/Υ στον οποίο θα εγκατασταθεί, να έχει πρόσβαση στο internet.

    Φυσικά, και για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα, υπάρχει και το Σύστημα Υποστήριξης της KNX. Μπορείς να υποβάλεις το αίτημά σου και στα Ελληνικά.

    #1551
    Forum User
    Participant

    tasosgr wrote: Στο online shop πότε θα έχουμε την αναβάθμιση;

    Αν εννοείτε σαν ξεχωριστό εκτελέσιμο αρχείο… δε θα την έχετε! [unsure] Για τον εξής απλούστατο λόγο, ότι από αυτή την έκδοση και μετά οι αναβαθμίσεις θα είναι διαθέσιμες ΜΟΝΟ μέσω του ETS και όχι μέσω αρχείου από το Online shop, για να διασφαλίζεται το γνήσιο της άδειας που έχετε.

    Αν εννοείτε την αυτόματη ενημέρωση για το ETS4, είναι διαθέσιμη από τις 25/05/2012 και ώρα 20.00.

    Ελπίζω να σας κάλυψα.

    #1554
    Forum User
    Participant

    Πολυ καλα με καλυψες. Εχουμε υποστηρηξη και στα ελληνικα στο online shop;

    #1555
    Forum User
    Participant

    tasosgr wrote: Πολυ καλα με καλυψες. Εχουμε υποστηρηξη και στα ελληνικα στο online shop;

    Επίσημα όχι ακόμα – Ανεπίσημα ναι

    #1556
    Forum User
    Participant

    ωραία!
    ερώτηση:

    σε φρέσκα windows 7/64bit που βλέπουν το doggle. εικόνα 1
    Το ETS δεν το βλέπει! (εικόνα 2)

    Για μια στιγμή το είδε, κατέβασε το update! αλλά την επόμενη μέρα το ξαναέχασε
    έχουν δοκιμαστεί 2-3 doggle και σχεδόν όλα τα USB ports.
    supplementary + lite
    Σας θυμίζει τίποτε?

    ](*,)

    Attached files

    #1557
    Forum User
    Participant

    Έχεις χρησιμοποιήσει κανονικά το αρχείο lic του συγκεκριμένου dongle;

    Αν ναι, τότε θα συνιστούσα να ανοίξεις ένα support ticket στο KNX Online Shop (https://onlineshop.knx.org)

    #1558
    Forum User
    Participant

    κατεβάζω το lic από το online shop αλλά κάθε φορά είναι διαφορετικό αρχείο/όνομα για το ίδιο hardware κλειδί

    πριν φτάσω να κάνω import το lic δεν έπρεπε να εμφανίζει τα διαθέσιμα doggles στο παράθυρο στη μέση?

    ευχαριστώ!

    #1559
    Forum User
    Participant

    Βασικά πρέπει πρώτα να εισάγεις το αρχείο lic για το dongle που θέλεις να χρησιμοποιήσεις και στη συνέχεια θα το δεις στο μεσαίο πεδίο.

    #1561
    Forum User
    Participant

    στην παραπάνω φωτογραφία επιλέγω
    install licence
    ανοίγω το αρχείο που έχω κατεβάσει παλιότερα (και έχω στήσει σε άλλα laptop)
    και μόλις πατήσω διπλό κλικ εμφανίζεται πάλι η παραπάνω εικόνα χωρίς licences
    τι κάνω λάθος?

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.