Τροφοδοσία KNX με Din-rail DC UPS - e-dreams
Ονειρέψου ένα σπίτι που θα είναι προέκταση του εαυτού σου, ένα σπίτι ζωντανό οργανισμό που θα αναπνέει και θα σκέφτεται, θα κατανοεί τις ιδιαίτερες ανάγκες σου και θα αλληλεπιδρά με εσένα και το περιβάλλον.
smart home, έξυπνο σπίτι, knx, εκπαιδευση knx, zennio, divus, eldat
2848
topic,bbpress,topic-template-default,single,single-topic,postid-2848,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.2,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

e-dreams.gr – Smarthome for you Forums Τροφοδοσία KNX με Din-rail DC UPS

This topic contains 5 replies, has 2 voices, and was last updated by  [email protected] 3 years, 5 months ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author

Καλημέρα σε όλους.

Έχω μια απορία. Αποδεδειγμένα το πιο ευάλωτο/τρωτό σημείο σε μια εγκατάσταση ειναι το τροφοδοτικό. Έχω δοκιμάσει ήδη τη λύση με 230ρια UPS αλλά με μικτά συναισθήματα.
    Κύριο μου πρόβλημα είναι οτι τα UPS για υπολογιστές δεν είναι φτιαγμένα για 24/365 και αυτόματη επαναφορά μετά από διακοπή ρεύματος και πλήρη εξάντληση της μπαταρίας έχουν μόνο UPS απο 1000VA και πάνω. Δε θέλω να επιβαρύνω το κόστος της εγκατάστασης με rack-mounted UPSes οπότε στο ερώτημα:
    Υπάρχει κάποιος λόγος να ΜΗΝ δοκιμάσω κάτι σαν και αυτό:

https://uk.futureelectronics.com/en/Technologies/Product.aspx?ProductID=CBI243AALTECHCORPORATION3051567&IM=0

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.