αλλαγή μεταξύ 3 σεναρίων με ένα πλήκτρο. - e-dreams
Ονειρέψου ένα σπίτι που θα είναι προέκταση του εαυτού σου, ένα σπίτι ζωντανό οργανισμό που θα αναπνέει και θα σκέφτεται, θα κατανοεί τις ιδιαίτερες ανάγκες σου και θα αλληλεπιδρά με εσένα και το περιβάλλον.
smart home, έξυπνο σπίτι, knx, εκπαιδευση knx, zennio, divus, eldat
1619
topic,bbpress,topic-template-default,single,single-topic,postid-1619,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.2,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

e-dreams.gr – Smarthome for you Forums αλλαγή μεταξύ 3 σεναρίων με ένα πλήκτρο.

This topic contains 13 replies, has 2 voices, and was last updated by  [email protected] 5 years, 11 months ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author

Χαιρετίζω όλη την KNX κοινότητα μιας και είναι η πρώτη φορά που γράφω κάτι εδώ.
    Να συγχαρώ και εγώ με τη σειρά μου όλο το team του forum για την πολύ καλή δουλειά που έχει γίνει και συνεχίζεται να γίνεται..

Στο ψητό λοιπόν…
    Έχει καταφέρει κανείς να δημιουργήσει απλό πλήκτρο εναλλαγής σεναρίων 3+.
    Το μόνο που βρίσκώ είναι μέχρι δύο με βραχύ-μακρύ πάτημα ή εναλλαγή μεταξύ δύο σεναριων…

Πχ εχουμε 2 ΦΣ και θέλουμε με ένα κουμπί να
    1 -ανάβει το Α
    2 -ανάβει το Β
    3 -ανάβουν και τα 2
    0 -να σβήνουν…

τα σενάρια έστω ότι υπάρχουν κάπου αλλού πχ στον acctuator με τα παραπάνω νούμερα.

Χρησιμοποιώ διακοπτικό υλικό της Schneider και δεν έχω βρεί κάτι…

Εκτός από την λειτουργία scene σκεφτηκα και τα edges αλλά δεν είδα κάτι.

Με τόση “λόγικη” που έχει αυτό το διακοπτάκι μέσα του, περίμενα να έχει μια έτοιμη λειτουργία εναλλάγής σεναρίων.

Θα συνεχίσω την έρευνα ρωτώντας στην εταιρία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.