Αισθητήρας φωτισμού για το Instabus - e-dreams
Ονειρέψου ένα σπίτι που θα είναι προέκταση του εαυτού σου, ένα σπίτι ζωντανό οργανισμό που θα αναπνέει και θα σκέφτεται, θα κατανοεί τις ιδιαίτερες ανάγκες σου και θα αλληλεπιδρά με εσένα και το περιβάλλον.
smart home, έξυπνο σπίτι, knx, εκπαιδευση knx, zennio, divus, eldat
1591
topic,bbpress,topic-template-default,single,single-topic,postid-1591,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.2,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

e-dreams.gr – Smarthome for you Forums Αισθητήρας φωτισμού για το Instabus

This topic contains 4 replies, has 2 voices, and was last updated by  [email protected] 5 years, 12 months ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author

καλησπέρα σας κι από εμένα.

Είμαι ιδιώτης και στην μονοκατοικία μου είναι εγκατεστημένο δίκτυο Instabus το οποίο εκτελεί βασικές λειτουργίες (κεντρικές εντολές για φωτισμό/ρολλά, 1 μονάδα σεναρίου, 1 timer).

Θα ήθελα να προσθέσω μια λειτουργία ακόμη για να κάνω πιο εύκολη τη ζωή μου.
    Συγκεκριμένα θα ήθελα τα εξωτερικά φώτα να ανάβουν/σβήνουν σύμφωνα με το ηλιακό φως.

Μπορείτε παρακαλώ να μου προτείνετε αισθητήρια φωτισμού που έχετε δοκιμάσει και κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά; Το κόστος είναι δυστυχώς καθοριστικό.

Ένα πράσινο καλώδιο instabus περιμένει στην πάνω και νότια πλευρά για να συνδέσει το αισθητήριο φωτισμού στο υπόλοιπο σύστημα.

Ευχαριστώ για την βοήθεια και τις όσο το δυνατόν “εκλαϊκευμένες” σας συμβουλές μιας και δεν είμαι τεχνικός.

_

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.